Stomatologia

PASJA DAJĄCA GWARANCJĘ PEŁNEGO ZADOWOLENIA

Endodoncja / Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe to we współczesnej stomatologii jedna z podstawowych technik leczenia chorych zębów. Dzięki tej dziedzinie możliwe jest niejednokrotnie uratowanie zębów przed niepotrzebną ekstrakcją. Skuteczność leczenia kanałowego jest bardzo wysoka. Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie uszkodzonego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem. Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na mechanicznym usunięciu bakterii z korzeni zęba przy użyciu precyzyjnych narzędzi. Bakterie wywołujące próchnicę przesuwają się z czasem w kierunku miazgi, którą potocznie nazywa się nerwami, w skutek czego dochodzi do jej zakażenia i powstania stanu zapalnego. Dzięki precyzyjnym narzędziom lekarz oczyszcza wnętrze korzenia, a następnie szczelnie wypełnia go specjalnym materiałem.

Dlatego w obliczu dylematu, czy usunąć ząb, czy lepiej wyleczyć go kanałowo, warto podjąć wyzwanie i skorzystać z ostatniej i często jedynej szansy na uratowanie zęba. 

W naszym gabinecie mamy doskonałych specjalistów, którzy sprawią że leczenie będzie bezbolesne i bez strachu będziecie Państwo wracać na kolejne wizyty. Nasi lekarze-dentyści wspomagają się endometrem, czyli urządzeniem do mierzenia długości kanału korzeniowego, aby jak najprecyzyjniej wykonywać swoją pracę- gwarantuje to sukces leczniczy jak i zadowolenie pacjentów z dobrze wykonanej pracy.